Portugálként a magyar himnusztól ver hevesebben a szíve
Francisco Andrade Portugália színeiben vitorlázott két olimpián is, ma már magyar fiatalokat készít fel arra, hogy a világ legjobbjai közé kerüljenek.
Az eddigi versenyeinken lassabb tempóval haladtak a legények, mint a riválisok. Meggyőződésem azonban, hogy az olimpia idejére mi is elérjük a szükséges csapásszámot.
- Az eredmények minden esetre bíztatóak voltak, hiszen 2011-ben a világbajnokságot leszámítva, minden versenyen az A-döntőbe, tehát az első hat közé sikerült fiainak bejutniuk.
„A Vb-t számunkra teljesen új, szokatlan időrendben bonyolították le: a korábbi 3-4 napos menetrendet egyhetesre elnyújtották. Ennyi ideig nem tudtam bennünk fenntartani a szükséges feszültséget, ennek is köszönhető, hogy csak a 11. helyet szerezték meg.”
- Az idei szezonra történő felkészülést egy nem tervezett műtét zavarta meg.
„Simon Bélának a térdét márciusban meg kellett operálni, ami a direkt célirányos edzéseket legalább három hétig hátráltatta. Elsősorban ennek tudható be, hogy az eddigi versenyeinken lassabb tempóval haladtak a legények, mint a riválisok. Meggyőződésem azonban, hogy az olimpia idejére mi is elérjük a szükséges csapásszámot.”
- Mire tartja képesnek tanítványait az ötkarikás játékokon?
„A B-döntőbe kerülés alapkövetelmény, ez a 7-12. helyek egyikét jelentheti majd a végelszámolásnál. Az igazság az, hogy a mezőnyből mindössze egyetlen páros, a háromszoros világbajnok, újzélandi Murray-Bond kettős emelkedik ki. Az első üldöző bolyt a német, az angol, a görög és a kanadai evezősök alkotják, a második csoportban kell lenniük a román, a holland és az ausztrál legénységgel együtt a mieinknek is. Ez legrosszabb esetben is a kilencedik helyet jelentené, de szerintem ebben a párban jóval nagyobb lehetőségek is benne vannak.”